Nová generace bezpečnostních radarů

Nejefektivnější řešení pro identifikaci nebezpečí a ochranu perimetru s vynikající schopností detekce za všech podmínek.
MAGOS Ltd. představení společnosti


Představujeme cenově dostupné doplnění kamerových systémů a dalších bezpečnostních technologií při ochraně perimetru.

Nosnou myšlenkou použití radarů pro ochranu perimetru je zvýšení efektivity detekce pohybu a zlepšení ochrany perimetru.

Radarová detekce pohybu funguje spolehlivě a za všech světelných a povětrnostních podmínek.

V případě detekce pohybu informuje obsluhu a díky propojení s kamerovým systémem, rovnou namíří pohyblivou kameru na místo detekce.

Díky nízkému odběru el. energie je možné nasadit na místech, kde by budování infrastruktury tradičních bezpečnostních řešení bylo cenově nevýhodné, nebo na takových místech, kde jiné systémy nelze použít.

Díky integraci s kamerovým systémem je obsluha v reálném čase schopna monitorovat místa, kde je detekován pohyb, což v případě velkých CCTV systémů čítající desítky kamer bývá nemožné. Díky použití radarů MAGOS se z Vašeho kamerového systému stává systém včasné detekce, který umožňuje aktuálně reagovat na probíhající bezpečnostní situaci, nikoliv až po bezpečnostním incidentu dohledávat příčiny vzniku, což bývá standardní práce s kamerovým systémem.

Radary MAGOS v kombinaci pohyblivými PTZ kamerami mohou nahradit desítky fixních kamer a celkově tak snížit náklady nejen na pořízení, ale i na údržbu bezpečnostních systémů.

MAGOS Ltd. představení společnosti
Hlavní výhody radarů MAGOS
• Detekuje pohyb až na vzdálenost 1 km (vozidla, osoby) a drony až do výšky 200m (dle typu modelu).
• Na rozdíl od kamerových systémů funguje za všech světelných a povětrnostních podmínek.
• Téměř nulové falešné poplachy.
• 100 % pokrytí oblasti.
• Nízký odběr el. energie, napájení přes PoE.
• 2 detekce za vteřinu.
• Detekuje objekty od velikosti 10x10 cm.
• Zařízení o velikosti cca 25x15x6 cm (dle typu modelu) a váze do 2kg.
• Garantovaný úhel pokrytí až 120st horizontálně a 30st vertikálně.
• Nízké nároky na údržbu a servis. Nevyžaduje pravidelné čištění jako např. CCTV nebo LIDAR.
• Snadná montáž pro fixní instalaci. Možná je i mobilní verze, tzn. pro dočasné použití.
• Používá nelicencované frekvenční C pásmo pro průmysl, vědu a lékařství v rozsahu 5.725GHz – 5.875GHz (Pásmo 2.4 GHz používá například technologie Bluetooth).
• Splňuje veškeré legislativní podmínky pro použití (FCC, CE).


MAGOS SR-500

MAGOS SR-500 je s ohledem na náklady nejefektivnější řešení pro identifikaci nebezpečí a ochranu perimetru s vynikající schopností detekce za všech podmínek a se snadnou instalací.

Díky využití nejmodernější technologie MIMO & technologie vytvářející digitální paprsek je SR-500 schopné pokrýt plochu přes >250 000m2 s rozsahem detekce 400m pro chodce a 600m pro vozidlo nebo loď. I s takovým výkonem ale vyžaduje extrémně málo energie (< 3,5W) a má malé rozměry. Může se pochlubit ultra vysokým rozsahem rozlišení 0.4m, což zaručuje vynikající výkon v přeplněném prostředí. Jeho malá velikost, nízká spotřeba energie a nízká hmotnost umožňují snadnou instalaci a je tak ideální pro rychlé nasazení do vašeho bezpečnostního systému.

MAGOS Ltd. představení společnostiMAGOS Ltd. představení společnosti

VIAKOM CZ s.r.o. je autorizovaný dovozce a distributor produktů a řešení od firmy MAGOS Ltd. pro Českou republiku a Slovensko republiku. Pro kompletní řešení kontaktujte obchodní oddělení +420 281 869 570.